W dniu dzisiejszym odbyły się zajęcia dla osób demencyjnych. Specjalnie dobrane przez panie rehabilitantki zadania pomogły naszym mieszkańcom rozluźnić się, przypomnieć jak można przewlec nitkę przez guziki, ustawić tor przeszkód ułożony z klocków, policzyć liczydła, rozróżnić kolory, kształty itp.

12 maja obchodzimy w Naszym Domu Dzień Pielęgniarki. Wręczyliśmy bukiet kwiatów, złożyliśmy naszym paniom życzenia.

Z okazji Międzynarodowego

Dnia Pielęgniarki i Położnej

składamy serdeczne życzenia samych radosnych

i pomyślnych dni,

Szczęścia w życiu osobistym i rodzinnym,

satysfakcji z wykonywania zawodu, zdrowia i spokoju.

Niech każdy Wasz dzień będzie świętem,

niech nigdy nie zabraknie

Wam ciepła i życzliwości, którymi obdarzacie pacjentów.

 

09 maja wzięliśmy udział w X Jubileuszowym Dniu Godności w Jezioranach. Nasze wzmagania sportowe i przygotowania do tego spotkania od kilku tygodni przyniosły oczekiwane efekty i rezultaty. Spisaliśmy się na medal, daliśmy radę, a przy tym świetnie się bawiliśmy z godnością i szacunkiem rywalizowaliśmy z innymi grupami. Oto kilka fotek z naszej zabawy sportowejsmile.

 

 

Dnia 11 maja wzięliśmy udział w Marszu Godności, którego celem jest pokonywanie barier, tolerancja i szacunek dla osób niepełnosprawnych. Spotkanie rozpoczęto mszą św. o godz.11.00 w bazylice św. Jerzego. Następnie godnie  przemaszerowaliśmy ulicami Kętrzyna do kina Gwiazda, gdzie można było oglądać występy artystyczne dzieci i młodzieży. Dzień pełen wrażeń i optymizmu na lepsze jutro smile.

Po raz kolejny w naszym domu zorganizowaliśmy dla naszych seniorów Kącik Urody "Piękne dłonie, zadbane paznokcie". Zarówno panie jak i panowie cenią sobie wygląd i estetykę smile.

 

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W KĘTRZYNIE