Wybraliśmy się 21 czerwca do Domu Pomocy Społecznej w Szczurkowie na Piknik "Raz na Ludowo". Pogoda dopisała, atmosfera gorąca, super zabawa taneczna i rywalizacja sportowa. Mnóstwo atrakcji jakie na nas czekały w tym dniu. Bawiliśmy się świetnie smile.              

 

20 czerwca prężnie, hartem ducha przygotowywaliśmy się do "Letniej Senioriady" - zawody sportowe dla mieszkańców. Konkurs o nagrodę Dyrektora. Termin spotkania i rywalizacji sportowych ustaliliśmy na miesiąc sierpień bieżącego rokusmile.

 

10 czerwca 2017r. dla mieszkańców, ich rodzin oraz wszystkich pracowników DPS w Kętrzynie był dniem bogatym w wydarzenia. Pierwszym z nich była uroczystość mszy św., następnie Pani Dyrektor przywitała gości i zaprosiła wszystkich do wysłuchaniu koncertów i obejrzenia występów artystycznych. Mieliśmy przyjemność gościć Grupę "Jedyneczki" Sz.P.nr 1 z wychowawcami, uczennicę LO w przepięknym występie muzycznym (solo), Zespół "Mazurska Kosaczewina", p. Romana Buniowskiego, który pięknie śpiewał i przygrywał na akordeonie niezapomniane melodie. Podczas spotkania odbywały się gry    i konkursy sportowe. Był to czas  wesołych zabaw i szaleństw. Następnie wszyscy mieszkańcy wspólnie z rodzinami rozpoczęli wspólne biesiadowanie, przyśpiewki przy ognisku. Wszyscy do dziś miło wspominamy ten niezwykły dzieńsmile.

W pogodny i letni dzień mieszkańcy uczestniczyli w zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych w połączeniu z silwoterapią.

W dniu dzisiejszym odbyły się zajęcia dla osób demencyjnych. Specjalnie dobrane przez panie rehabilitantki zadania pomogły naszym mieszkańcom rozluźnić się, przypomnieć jak można przewlec nitkę przez guziki, ustawić tor przeszkód ułożony z klocków, policzyć liczydła, rozróżnić kolory, kształty itp.

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W KĘTRZYNIE